2017 m. birželio 6 d., antradienis

Triukai, galintys palengvinti gyvenimą NR.3.

                                          Laba diena, brangios skaitytojos. 
Šiandien išrinkau pačias įdomiausias ir vertingiausias temas kurias siūlė klubo narės. 😏
Taigi labai dėkoju visoms kurios rašėt bėdas ir padėjot man su šiuo įrašu. Nenusimink tos kurių bėdų šiame įraše dar nėra, bet kitame jos tikrai bus. 🌝   
                 
Bėda.Nr.1.Prakaitavimas.



  • Daugelis dezodorantų veiksmingiausi naktį. Aktyvios dezodorantų dalys patenka į prakaito liaukų latakus ir juos uždaro. Rytą naudojami dezodorantai nėra tokie veiksmingi, nes dienos metu išsiskiria daugiau prakaito, kuris atveria liaukų latakus. Be to, dažniau išvengiama odos sudirginimo, alerginių reakcijų, jei dezodorantas naudojamas nakčiai.

    • Jeigu prakaituojama labai stipriai, reikėtų naudoti stipresnius antipersipirantus. Jeigu būtina, dezodorantu galima pasitepti dar kartą vidury dienos.

  • Siekiant sumažinti prakaitavimą, reikia tinkamai apsirengti: drabužiai turi būti pasiūti iš lengvų, orui pralaidžių, geriausia natūralių medžiagų, pavyzdžiui, medvilnės, lino.

    • Vengti aštraus maisto, pavyzdžiui, aitriosios paprikos skatina prakaitavimą, o svogūnai ir česnakai sustiprina nemalonų prakaito kvapą. Vengti kofeino, alkoholio, riebaluose kepto maisto.

  • Prakaitavimą reguliuoja maisto produktai, kuriuose yra silicio: braškės, vynuogės, migdolai.

    • Pomidorų sultys mažina prakaitavimą. Po stiklinę pomidorų sulčių gerti bent savaitę kasdien.

  • Obuolių actas šalina nemalonų kūno kvapą. Gausiai prakaituojančias vietas patepti nedideliu kiekiu acto.
    • Šalavijas – gaiviai kvepianti prieskoninė žolelė, pasižymi prakaitą stabdančiomis ir nemalonų kvapą šalinančiomis savybėmis. Šalavijų nuoviru plaukite vietas, kurios labiausiai prakaituoja.
    Maistinė soda naikina bakterijas, nemalonų kvapą bei dažniausiai nedirgina odos. Naudojimo būdas labai paprastas. Tiesiog kiekvieną rytą patrinkite pažastis sodos milteliais.
    • Arbatmedžio aliejus taip pat naikina bakterijas, suteikia gaivų kvapą ir slopina negausų prakaitavimą. Grynas arbatmedžio aliejus gali sukelti alergines reakcijas, todėl prieš tepant ant odos, jį reikėtų sumaišyti su baziniu aliejumi (alyvuogių, saulėgrąžų).
                                                                                

    Bėda.NR.2.Didelis svoris.

    Maisto patarimai:

      1. Valgykite daug daržovių, jos padės palaikyti sotumo jausmą;
      2. Gerkite begales vandens – tai ne tik atgaivins jūsų organizmą, tačiau ir pasirūpinsi jo valymu;
      3. Imkitės veiklos, tokiu atveju neturėsite progos valgyti dėl neturėjimo ką veikti;
    • Valgykite iš lėkštės, tai padės reguliuoti porcijas. Pagalvokite kaip sunku suskaičiuoti kiek suvalgėte lakstydami prie šaldytuvo..?
    •       4.Nepraleiskite patiekalų. Laikanti dietos, itin svarbu nepraleisti nė vieno dienos patiekalo, tik taip galite užtikrinti sveiką mitybą.
           5.Dar vienas puikus patarimas, laikantis dietos – registruoti savo maistą. Tai daryti galite sąsiuvinyje, kiekvieną kartą užrašydami, ką suvalgėte, arba fotografuodami savo lėkštę, kiekvieno valgymo metu. Tai padės sekti, kiek ir ko suvalgote, galbūt net nenutuokėte, jog piktnaudžiaujate saldumynais?

    Sportas

    Jei norite greitai numesti svorio, geriausias būdas – derinti sveiką mitybą ir sportą. Taigi, liaukitės tinginiavę ir pradėkite judėti. Žinoma, jei nesate pratę sportuoti, pradžioje gali būti sunku, tačiau nepasiduokite, su kiekviena diena tai taps lengvesnis ir malonesnis procesas. Sportą galite pasirinkti pasirinkti patys, tai gali būti mankšta namuose, bėgiojimas miške, aerobikos treniruotės ar net sporto klubo veikla, tačiau turėkite omenyje, jog kardio pratimai (ištvermės reikalaujantys pratimai) sudegina daugiausiai kalorijų, tad jei jūsų pagrindinis tikslas atsikratyti kilogramų – rinkitės būtent juos.
    Ir atminkite, geriausių rezultatų pasieksite sportuodami ne mažiau kaip vieną valandą kiekvieną dieną.
                                                                               
                                                                                     

    Bėda.NR.3.Pajuodę paakiai. 

    1. Svarbiausia yra atsikratyti žalingų įpročių ir pakankamai išsimiegoti, miegas turi trukti ne mažiau kaip 8 valandas. Jei nepailsėjote naktį, stenkitės miegui skirti bent valandėlę dieną.

    2. Kambaryje, kuriame miegate negali būti per tvanku ir per karšta. Išvėdinkite jį. Užuolaidos turėtų būti tokios, per kurias įeitų kuo mažiau ankstyvos rytinės šviesos.

    3. Pagalvė, ant kurios miegate turėtų būti maža ir plokščia, galite visai jos nenaudoti. Venkite prabudę trinti akis!

    4. Per dieną išgerkite mažiausiai 10 stiklinių vandens, subalansuokite mitybą – mažinkite su maistu suvartojamą druskos kiekį, druska sulaiko skysčius organizme, o dėl jų patamsėja paakiai.

    5. Vartokite vitaminus. Šiai problemai spręsti labiausiai padeda vitaminas K ir B12.

    6. Po rytinio dušo pirštų pagalvėlėmis apie 2-3min. švelniai pamasažuokite odą aplink akis. Masažuokite nuo smilkinių, apatinio voko linija link tarpuakio. Po to uždėkite rodomuosius pirštus ant išorinių akių kampučių ir lengvai patempkite odą link smilkinių. Po to stipriai užmerkite akis, o po 6 sekundžių atpalaiduokite. Šią prosedūrą kartoti 10 kartų.

    7. Ant užmerktų akių uždėkite agurkų arba žalios bulvės griežinėlius ir ramiai pagulėkite 15 min. Šios daržovės panaikina patinimą ir turi šviesinimo savybę.

    8. Paakius puikiai balina vaškė. Įvyniokite jos į medžiagos skiauteles ir palaikykite ant užmerktų akių 10min.

    9. Antpilas iš juodosios arbatos. Jį pasigaminsite šaukštelį juodosios arbatos užpylę ketvirčiu stiklinės virinto vandens, palikę valandai ir perkošę. Pasigaminę kompresą užsidėkite ant akių ir palaikykite 10min. Procedūrą baikite kompresą suvilgę šaltu vandeniu. Po to ant vokų užtepkite kremo. Tam tinka ir juodosios arbatos paketėliai.

    10. Kraujotaką gerina agurko, kalendros ir grietinės kaukė. 2 arbatinius šaukštelius smulkintos kalendros ir agurko sumaišykite su šaukštu grietinės. Uždėkite šią kaukę ant akių vokų ir odos aplink akis, palaikykite 15min. Po procedūros nuplaukite veidą vėsiu vandeniu, patepkite odą aplink akis drėkinančiu kremu.
    11. Pasiruoškite nuovirą iš rugiagėlių, petražolių ir ramunėlių. Išpilstykite jį į formelės ir užšaldykite. Akis uždenkite plonu audiniu ir uždėkite ant jų po ledo kubelį.

    12. 3 valgomuosius šaukštus rugiagėlių žiedų užpilkite viena stikline verdančio vandens.  Po dviejų valandų perkoškite ir suvilgę vatos tamponus dėkite ant akių penkiolikai minučių.

    13. Prieš miegą 1 arbatinį šaukštelį šalavijo užpilkite 100ml verdančio vandens. Palaikykite uždengę 15min. Pusę atšaldykite šaldytuve, pusę pašildykite. Pašildytame skystyje suvilgykite vatos tamponėlius ir uždėkite ant akių. Po 10min uždėkite šaltą kompresą ir taip keiskite šiuos kompresus palaikydami po 10min.

    14. Pamasažuokite paakius vitamino E milteliais. Pasigaminkite medaus ir kiaušinio baltymo mišinį ir juo nuvalykite vitamino miltelius.

    15. Jei turite pakankamai laiko ir pinigų, kreipkitės į kosmetologą, kuris specialiu aparatu masažuos paakius, stimuliuos nereikalingų susikaupusių skysčių pašalinimą.

    16. Visada kruopščiai pašalinkite visą makiažą. Stipriai netrinkite paakių odos, ji plona, linkusi raukšlėtis.